NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński
Największe, światowe przeboje króla walca Johanna Straussa i nie tylko… Wspaniali Soliści, Orkiestra Symfoniczna pod batutą Maestro, wielobarwne pary baletowe oraz gość specjalny
Soliści*:
Jolanta Kremer
Anna Lasota / Ksenia Tomkiewicz
Zofia Garganisz
Oskar Jasiński
Dionizy Wincenty Płaczkowski
oraz
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu
Dyrygent Mirosław Kril
Pary baletowe
GOŚĆ SPECJALNY: Bogdan Kierejsza – wirtuoz skrzypiec
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja znanych i cenionych koncertów noworocznych organizowanych w całej Polsce od lat przez Agencję Artystyczną MUZA. W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Kril – dyrygent i twórca aranżacji. W koncercie wezmą udział wspaniali Soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na wyjątkowy dorobek artystyczny. NOWOROCZNA GALA zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach. Ponadto na scenie wystąpią: Anna Lasota (sopran) lub Ksenia Tomkiewicz (sopran), oraz Zofia Garganisz (sopran) i Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor). Gwiazdą wieczoru będzie wielkiej sławy wirtuoz skrzypiec i kompozytor Bogdan Kierejsza. Ma na swoim koncie stworzenie muzyki do rozmaitych filmów, spektakli i programów telewizyjnych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów. NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński został stworzony z potrzeby połączenia najwyższej klasy profesjonalizmu i serca natchnionego muzyką. Noworoczna Gala dzięki swojej wyjątkowości pozwoli zbliżyć się do tradycyjnego koncertu galowego w Wiedniu, pełnego szelestu błyszczących sukien, wśród widoku rozlewanego szampana i odgłosu stukających obcasów.
Zapraszamy w tą wspólną, ponad dwugodzinną, podróż muzyczną!
Jolanta Kremer – Sopran, doskonale łączy umiejętności wokalne z prowadzeniem koncertów. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się śpiewu w klasie prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P. Abrahama „Wiktoria i jej huzar” w Operetce Śląskiej w Gliwicach. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar a z rolą Sylwii Varescu z „Księżniczki Czardasza” i Rosalindy z „Zemsty Nietoperza” odwiedziła większość filharmonii w całej Polsce. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora Gliwickieego Teatru Muzycznego oraz nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury.
Anna Lasota – Sopran, dyplomowana w klasie śpiewu solowego. Finalistka niezliczonej ilości konkursów. Od 2008 r. związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Laureatka prestiżowych nagród. Otrzymała certyfikat „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ” za najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością. W marcu 2018 r. zaproszona do Wielkiego Koncertu Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej. W 2019 r. Laureatka Medalu Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974 r. W grudniu 2019 r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą najpiękniejsze motywy z musicalu, filmu i piosenki.
Ksenia Tomkiewicz – śpiew klasyczny/musicalowy. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Artystka współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz zespołem wokalnym Cracow Singers przy projekcie Cracow Singers & Stanisław Soyka „Shakespeare a cappella”. Występuje w Polsce i za granicą z solowymi projektami takimi jak: „Złote Przeboje Anny German” czy koncert operetkowo-musicalowy „Wyśpiewam Ci Miłość”. Na swoim koncie posiada również rolę epizodyczną w poważnej produkcji filmowej. W 2019 roku zagrała żonę Waltera Durantiego Katye w filmie Agnieszki Holland „Obywatel Jones”, który otrzymał prestiżową nagrodę filmową „Złote lwy” w Gdyni.
Zofia Garganisz – Sopran, magister sztuk z zakresu śpiewu klasycznego oraz muzykolog. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła od fascynacji teatrem, a w szczególności spuścizną pozostawioną przez Jerzego Grotowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zofia aktywnie udziela się jako artystka współpracując z teatrami muzycznymi oraz koncertując. Kreowała m.in. postać Eurydyki w operetce „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha, czy Stazi w operetce „Księżniczka Czardasza” I. Kalmana. Występowała również na wielu muzycznych festiwalach. W 2014 roku Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” z Katowic przyznała jej tytuł Ulubieńca publiczności. Zofia Garganisz jest laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uzyskała m.in. III nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „IUVENTUS CANTI” (Vrable, Słowacja), nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (Warszawa), zaproszenie na kurs mistrzowski z Gabrielą Benackovą w ramach nagrody na XII International Vocal Competition of Gabriela Benackova, czy nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Oskar Jasiński – Tenor doskonale łączy kunszt wokalny z umiejętnościami prowadzenia koncertów w roli Konferansjera.
Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m.in. księcia Edwina w operetce „Księżniczka Czardasza”, Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w „Wesołej wdówce”. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami koncertując na terenie całego kraju.
Dionizy Wincenty Płaczkowski – Tenor występujący w Polsce i za granicą, laureat nagród takich m.in. jak 1 nagroda w Bitwie tenorów na Róże w TVP Kultura oraz nagroda „dla najpiękniej śpiewającego tenora” w X Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie. Nagrał arię Cavaradossiego do serialu HBO Ślepnąc od Świateł Krzysztofa Skoniecznego wg Jakuba Żulczyka gdzie również zagrał rolę Remika. Występował dla 150 tysięcznej publiki pod katowickim Spodkiem i 4,5 mln widzów przed telewizorami w duecie z Sylwią Grzeszczak na powitanie nowego roku w gali sylwestrowej telewizji Polsat. Występował u boku takich gwiazd opery jak m.in. Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna czy Andrzej Dobber.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu – Od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi kompozytor, Maestro Mirosław Kril – wybitny dyrygent i twórca aranżacji. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności niezwykle czarujący Artyści Baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów.
Bogdan Kierejsza – Sławny skrzypek i kompozytor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Jest miłośnikiem skrzypiec i propagatorem muzyki skrzypcowej na całym świecie. Koncertował m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze, w „Abu Dhabi Theatre” i „Emirates Palace” w Abu Dhabi, w Mediolanie podczas wystawy EXPO 2015, czy na Uniwersytecie Stanforda w USA. W 2014 r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej i artystycznej. W latach 1999-2022 wziął udział w setkach koncertów na terenie całego kraju np. w koncertach z cyklu „Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury”, w widowiskach muzycznych „Muzyczna Aleja Gwiazd”, w koncertach telewizyjnych z cyklu „Bitwa Tenorów na Róże” czy też w koncertach Noworocznych w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
*Z uwagi na kilkutygodniową trasę koncertową Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany jednego z Solistów wykonujących koncert.
czytaj więcej
Soliści*:
Jolanta Kremer
Anna Lasota / Ksenia Tomkiewicz
Zofia Garganisz
Oskar Jasiński
Dionizy Wincenty Płaczkowski
oraz
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu
Dyrygent Mirosław Kril
Pary baletowe
GOŚĆ SPECJALNY: Bogdan Kierejsza – wirtuoz skrzypiec
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja znanych i cenionych koncertów noworocznych organizowanych w całej Polsce od lat przez Agencję Artystyczną MUZA. W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Kril – dyrygent i twórca aranżacji. W koncercie wezmą udział wspaniali Soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na wyjątkowy dorobek artystyczny. NOWOROCZNA GALA zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach. Ponadto na scenie wystąpią: Anna Lasota (sopran) lub Ksenia Tomkiewicz (sopran), oraz Zofia Garganisz (sopran) i Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor). Gwiazdą wieczoru będzie wielkiej sławy wirtuoz skrzypiec i kompozytor Bogdan Kierejsza. Ma na swoim koncie stworzenie muzyki do rozmaitych filmów, spektakli i programów telewizyjnych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów. NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński został stworzony z potrzeby połączenia najwyższej klasy profesjonalizmu i serca natchnionego muzyką. Noworoczna Gala dzięki swojej wyjątkowości pozwoli zbliżyć się do tradycyjnego koncertu galowego w Wiedniu, pełnego szelestu błyszczących sukien, wśród widoku rozlewanego szampana i odgłosu stukających obcasów.
Zapraszamy w tą wspólną, ponad dwugodzinną, podróż muzyczną!
Jolanta Kremer – Sopran, doskonale łączy umiejętności wokalne z prowadzeniem koncertów. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się śpiewu w klasie prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P. Abrahama „Wiktoria i jej huzar” w Operetce Śląskiej w Gliwicach. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar a z rolą Sylwii Varescu z „Księżniczki Czardasza” i Rosalindy z „Zemsty Nietoperza” odwiedziła większość filharmonii w całej Polsce. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora Gliwickieego Teatru Muzycznego oraz nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury.
Anna Lasota – Sopran, dyplomowana w klasie śpiewu solowego. Finalistka niezliczonej ilości konkursów. Od 2008 r. związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Laureatka prestiżowych nagród. Otrzymała certyfikat „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ” za najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością. W marcu 2018 r. zaproszona do Wielkiego Koncertu Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej. W 2019 r. Laureatka Medalu Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974 r. W grudniu 2019 r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą najpiękniejsze motywy z musicalu, filmu i piosenki.
Ksenia Tomkiewicz – śpiew klasyczny/musicalowy. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Artystka współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz zespołem wokalnym Cracow Singers przy projekcie Cracow Singers & Stanisław Soyka „Shakespeare a cappella”. Występuje w Polsce i za granicą z solowymi projektami takimi jak: „Złote Przeboje Anny German” czy koncert operetkowo-musicalowy „Wyśpiewam Ci Miłość”. Na swoim koncie posiada również rolę epizodyczną w poważnej produkcji filmowej. W 2019 roku zagrała żonę Waltera Durantiego Katye w filmie Agnieszki Holland „Obywatel Jones”, który otrzymał prestiżową nagrodę filmową „Złote lwy” w Gdyni.
Zofia Garganisz – Sopran, magister sztuk z zakresu śpiewu klasycznego oraz muzykolog. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła od fascynacji teatrem, a w szczególności spuścizną pozostawioną przez Jerzego Grotowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zofia aktywnie udziela się jako artystka współpracując z teatrami muzycznymi oraz koncertując. Kreowała m.in. postać Eurydyki w operetce „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha, czy Stazi w operetce „Księżniczka Czardasza” I. Kalmana. Występowała również na wielu muzycznych festiwalach. W 2014 roku Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” z Katowic przyznała jej tytuł Ulubieńca publiczności. Zofia Garganisz jest laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uzyskała m.in. III nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „IUVENTUS CANTI” (Vrable, Słowacja), nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (Warszawa), zaproszenie na kurs mistrzowski z Gabrielą Benackovą w ramach nagrody na XII International Vocal Competition of Gabriela Benackova, czy nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Oskar Jasiński – Tenor doskonale łączy kunszt wokalny z umiejętnościami prowadzenia koncertów w roli Konferansjera.
Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m.in. księcia Edwina w operetce „Księżniczka Czardasza”, Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w „Wesołej wdówce”. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami koncertując na terenie całego kraju.
Dionizy Wincenty Płaczkowski – Tenor występujący w Polsce i za granicą, laureat nagród takich m.in. jak 1 nagroda w Bitwie tenorów na Róże w TVP Kultura oraz nagroda „dla najpiękniej śpiewającego tenora” w X Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie. Nagrał arię Cavaradossiego do serialu HBO Ślepnąc od Świateł Krzysztofa Skoniecznego wg Jakuba Żulczyka gdzie również zagrał rolę Remika. Występował dla 150 tysięcznej publiki pod katowickim Spodkiem i 4,5 mln widzów przed telewizorami w duecie z Sylwią Grzeszczak na powitanie nowego roku w gali sylwestrowej telewizji Polsat. Występował u boku takich gwiazd opery jak m.in. Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna czy Andrzej Dobber.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu – Od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi kompozytor, Maestro Mirosław Kril – wybitny dyrygent i twórca aranżacji. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności niezwykle czarujący Artyści Baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów.
Bogdan Kierejsza – Sławny skrzypek i kompozytor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Jest miłośnikiem skrzypiec i propagatorem muzyki skrzypcowej na całym świecie. Koncertował m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze, w „Abu Dhabi Theatre” i „Emirates Palace” w Abu Dhabi, w Mediolanie podczas wystawy EXPO 2015, czy na Uniwersytecie Stanforda w USA. W 2014 r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej i artystycznej. W latach 1999-2022 wziął udział w setkach koncertów na terenie całego kraju np. w koncertach z cyklu „Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury”, w widowiskach muzycznych „Muzyczna Aleja Gwiazd”, w koncertach telewizyjnych z cyklu „Bitwa Tenorów na Róże” czy też w koncertach Noworocznych w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
*Z uwagi na kilkutygodniową trasę koncertową Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany jednego z Solistów wykonujących koncert.
Daty i godziny wydarzeń
NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński
Największe, światowe przeboje króla walca Johanna Straussa i nie tylko… Wspaniali Soliści, Orkiestra Symfoniczna pod batutą Maestro, wielobarwne pary baletowe oraz gość specjalny
Soliści*:
Jolanta Kremer
Anna Lasota / Ksenia Tomkiewicz
Zofia Garganisz
Oskar Jasiński
Dionizy Wincenty Płaczkowski
oraz
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu
Dyrygent Mirosław Kril
Pary baletowe
GOŚĆ SPECJALNY: Bogdan Kierejsza – wirtuoz skrzypiec
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja znanych i cenionych koncertów noworocznych organizowanych w całej Polsce od lat przez Agencję Artystyczną MUZA. W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Kril – dyrygent i twórca aranżacji. W koncercie wezmą udział wspaniali Soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na wyjątkowy dorobek artystyczny. NOWOROCZNA GALA zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach. Ponadto na scenie wystąpią: Anna Lasota (sopran) lub Ksenia Tomkiewicz (sopran), oraz Zofia Garganisz (sopran) i Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor). Gwiazdą wieczoru będzie wielkiej sławy wirtuoz skrzypiec i kompozytor Bogdan Kierejsza. Ma na swoim koncie stworzenie muzyki do rozmaitych filmów, spektakli i programów telewizyjnych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów. NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński został stworzony z potrzeby połączenia najwyższej klasy profesjonalizmu i serca natchnionego muzyką. Noworoczna Gala dzięki swojej wyjątkowości pozwoli zbliżyć się do tradycyjnego koncertu galowego w Wiedniu, pełnego szelestu błyszczących sukien, wśród widoku rozlewanego szampana i odgłosu stukających obcasów.
Zapraszamy w tą wspólną, ponad dwugodzinną, podróż muzyczną!
Jolanta Kremer – Sopran, doskonale łączy umiejętności wokalne z prowadzeniem koncertów. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się śpiewu w klasie prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P. Abrahama „Wiktoria i jej huzar” w Operetce Śląskiej w Gliwicach. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar a z rolą Sylwii Varescu z „Księżniczki Czardasza” i Rosalindy z „Zemsty Nietoperza” odwiedziła większość filharmonii w całej Polsce. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora Gliwickieego Teatru Muzycznego oraz nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury.
Anna Lasota – Sopran, dyplomowana w klasie śpiewu solowego. Finalistka niezliczonej ilości konkursów. Od 2008 r. związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Laureatka prestiżowych nagród. Otrzymała certyfikat „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ” za najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością. W marcu 2018 r. zaproszona do Wielkiego Koncertu Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej. W 2019 r. Laureatka Medalu Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974 r. W grudniu 2019 r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą najpiękniejsze motywy z musicalu, filmu i piosenki.
Ksenia Tomkiewicz – śpiew klasyczny/musicalowy. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Artystka współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz zespołem wokalnym Cracow Singers przy projekcie Cracow Singers & Stanisław Soyka „Shakespeare a cappella”. Występuje w Polsce i za granicą z solowymi projektami takimi jak: „Złote Przeboje Anny German” czy koncert operetkowo-musicalowy „Wyśpiewam Ci Miłość”. Na swoim koncie posiada również rolę epizodyczną w poważnej produkcji filmowej. W 2019 roku zagrała żonę Waltera Durantiego Katye w filmie Agnieszki Holland „Obywatel Jones”, który otrzymał prestiżową nagrodę filmową „Złote lwy” w Gdyni.
Zofia Garganisz – Sopran, magister sztuk z zakresu śpiewu klasycznego oraz muzykolog. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła od fascynacji teatrem, a w szczególności spuścizną pozostawioną przez Jerzego Grotowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zofia aktywnie udziela się jako artystka współpracując z teatrami muzycznymi oraz koncertując. Kreowała m.in. postać Eurydyki w operetce „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha, czy Stazi w operetce „Księżniczka Czardasza” I. Kalmana. Występowała również na wielu muzycznych festiwalach. W 2014 roku Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” z Katowic przyznała jej tytuł Ulubieńca publiczności. Zofia Garganisz jest laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uzyskała m.in. III nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „IUVENTUS CANTI” (Vrable, Słowacja), nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (Warszawa), zaproszenie na kurs mistrzowski z Gabrielą Benackovą w ramach nagrody na XII International Vocal Competition of Gabriela Benackova, czy nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Oskar Jasiński – Tenor doskonale łączy kunszt wokalny z umiejętnościami prowadzenia koncertów w roli Konferansjera.
Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m.in. księcia Edwina w operetce „Księżniczka Czardasza”, Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w „Wesołej wdówce”. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami koncertując na terenie całego kraju.
Dionizy Wincenty Płaczkowski – Tenor występujący w Polsce i za granicą, laureat nagród takich m.in. jak 1 nagroda w Bitwie tenorów na Róże w TVP Kultura oraz nagroda „dla najpiękniej śpiewającego tenora” w X Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie. Nagrał arię Cavaradossiego do serialu HBO Ślepnąc od Świateł Krzysztofa Skoniecznego wg Jakuba Żulczyka gdzie również zagrał rolę Remika. Występował dla 150 tysięcznej publiki pod katowickim Spodkiem i 4,5 mln widzów przed telewizorami w duecie z Sylwią Grzeszczak na powitanie nowego roku w gali sylwestrowej telewizji Polsat. Występował u boku takich gwiazd opery jak m.in. Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna czy Andrzej Dobber.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu – Od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi kompozytor, Maestro Mirosław Kril – wybitny dyrygent i twórca aranżacji. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności niezwykle czarujący Artyści Baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów.
Bogdan Kierejsza – Sławny skrzypek i kompozytor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Jest miłośnikiem skrzypiec i propagatorem muzyki skrzypcowej na całym świecie. Koncertował m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze, w „Abu Dhabi Theatre” i „Emirates Palace” w Abu Dhabi, w Mediolanie podczas wystawy EXPO 2015, czy na Uniwersytecie Stanforda w USA. W 2014 r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej i artystycznej. W latach 1999-2022 wziął udział w setkach koncertów na terenie całego kraju np. w koncertach z cyklu „Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury”, w widowiskach muzycznych „Muzyczna Aleja Gwiazd”, w koncertach telewizyjnych z cyklu „Bitwa Tenorów na Róże” czy też w koncertach Noworocznych w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
*Z uwagi na kilkutygodniową trasę koncertową Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany jednego z Solistów wykonujących koncert.
czytaj więcej
Soliści*:
Jolanta Kremer
Anna Lasota / Ksenia Tomkiewicz
Zofia Garganisz
Oskar Jasiński
Dionizy Wincenty Płaczkowski
oraz
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu
Dyrygent Mirosław Kril
Pary baletowe
GOŚĆ SPECJALNY: Bogdan Kierejsza – wirtuoz skrzypiec
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja znanych i cenionych koncertów noworocznych organizowanych w całej Polsce od lat przez Agencję Artystyczną MUZA. W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Kril – dyrygent i twórca aranżacji. W koncercie wezmą udział wspaniali Soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na wyjątkowy dorobek artystyczny. NOWOROCZNA GALA zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach. Ponadto na scenie wystąpią: Anna Lasota (sopran) lub Ksenia Tomkiewicz (sopran), oraz Zofia Garganisz (sopran) i Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor). Gwiazdą wieczoru będzie wielkiej sławy wirtuoz skrzypiec i kompozytor Bogdan Kierejsza. Ma na swoim koncie stworzenie muzyki do rozmaitych filmów, spektakli i programów telewizyjnych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów. NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński został stworzony z potrzeby połączenia najwyższej klasy profesjonalizmu i serca natchnionego muzyką. Noworoczna Gala dzięki swojej wyjątkowości pozwoli zbliżyć się do tradycyjnego koncertu galowego w Wiedniu, pełnego szelestu błyszczących sukien, wśród widoku rozlewanego szampana i odgłosu stukających obcasów.
Zapraszamy w tą wspólną, ponad dwugodzinną, podróż muzyczną!
Jolanta Kremer – Sopran, doskonale łączy umiejętności wokalne z prowadzeniem koncertów. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się śpiewu w klasie prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P. Abrahama „Wiktoria i jej huzar” w Operetce Śląskiej w Gliwicach. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar a z rolą Sylwii Varescu z „Księżniczki Czardasza” i Rosalindy z „Zemsty Nietoperza” odwiedziła większość filharmonii w całej Polsce. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora Gliwickieego Teatru Muzycznego oraz nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury.
Anna Lasota – Sopran, dyplomowana w klasie śpiewu solowego. Finalistka niezliczonej ilości konkursów. Od 2008 r. związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Laureatka prestiżowych nagród. Otrzymała certyfikat „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ” za najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością. W marcu 2018 r. zaproszona do Wielkiego Koncertu Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej. W 2019 r. Laureatka Medalu Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974 r. W grudniu 2019 r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą najpiękniejsze motywy z musicalu, filmu i piosenki.
Ksenia Tomkiewicz – śpiew klasyczny/musicalowy. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Artystka współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz zespołem wokalnym Cracow Singers przy projekcie Cracow Singers & Stanisław Soyka „Shakespeare a cappella”. Występuje w Polsce i za granicą z solowymi projektami takimi jak: „Złote Przeboje Anny German” czy koncert operetkowo-musicalowy „Wyśpiewam Ci Miłość”. Na swoim koncie posiada również rolę epizodyczną w poważnej produkcji filmowej. W 2019 roku zagrała żonę Waltera Durantiego Katye w filmie Agnieszki Holland „Obywatel Jones”, który otrzymał prestiżową nagrodę filmową „Złote lwy” w Gdyni.
Zofia Garganisz – Sopran, magister sztuk z zakresu śpiewu klasycznego oraz muzykolog. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła od fascynacji teatrem, a w szczególności spuścizną pozostawioną przez Jerzego Grotowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zofia aktywnie udziela się jako artystka współpracując z teatrami muzycznymi oraz koncertując. Kreowała m.in. postać Eurydyki w operetce „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha, czy Stazi w operetce „Księżniczka Czardasza” I. Kalmana. Występowała również na wielu muzycznych festiwalach. W 2014 roku Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” z Katowic przyznała jej tytuł Ulubieńca publiczności. Zofia Garganisz jest laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uzyskała m.in. III nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „IUVENTUS CANTI” (Vrable, Słowacja), nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (Warszawa), zaproszenie na kurs mistrzowski z Gabrielą Benackovą w ramach nagrody na XII International Vocal Competition of Gabriela Benackova, czy nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Oskar Jasiński – Tenor doskonale łączy kunszt wokalny z umiejętnościami prowadzenia koncertów w roli Konferansjera.
Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m.in. księcia Edwina w operetce „Księżniczka Czardasza”, Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w „Wesołej wdówce”. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami koncertując na terenie całego kraju.
Dionizy Wincenty Płaczkowski – Tenor występujący w Polsce i za granicą, laureat nagród takich m.in. jak 1 nagroda w Bitwie tenorów na Róże w TVP Kultura oraz nagroda „dla najpiękniej śpiewającego tenora” w X Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie. Nagrał arię Cavaradossiego do serialu HBO Ślepnąc od Świateł Krzysztofa Skoniecznego wg Jakuba Żulczyka gdzie również zagrał rolę Remika. Występował dla 150 tysięcznej publiki pod katowickim Spodkiem i 4,5 mln widzów przed telewizorami w duecie z Sylwią Grzeszczak na powitanie nowego roku w gali sylwestrowej telewizji Polsat. Występował u boku takich gwiazd opery jak m.in. Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna czy Andrzej Dobber.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu – Od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi kompozytor, Maestro Mirosław Kril – wybitny dyrygent i twórca aranżacji. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności niezwykle czarujący Artyści Baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów.
Bogdan Kierejsza – Sławny skrzypek i kompozytor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Jest miłośnikiem skrzypiec i propagatorem muzyki skrzypcowej na całym świecie. Koncertował m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze, w „Abu Dhabi Theatre” i „Emirates Palace” w Abu Dhabi, w Mediolanie podczas wystawy EXPO 2015, czy na Uniwersytecie Stanforda w USA. W 2014 r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej i artystycznej. W latach 1999-2022 wziął udział w setkach koncertów na terenie całego kraju np. w koncertach z cyklu „Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury”, w widowiskach muzycznych „Muzyczna Aleja Gwiazd”, w koncertach telewizyjnych z cyklu „Bitwa Tenorów na Róże” czy też w koncertach Noworocznych w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
*Z uwagi na kilkutygodniową trasę koncertową Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany jednego z Solistów wykonujących koncert.